Dark, Jason

posted in: Výročí | 0

 

* 25. leden 1945, Dahle, Německo

 

Německý spisovatel.

Vystudoval chemií na vysoké škole a v roce 1966 začíná psát krimi romány pro nakladatelství Bastei-Verlag.
Od roku 1973 pracuje jako redaktor v Bastei-Verlag a pokračuje v psaní krimi románů, westernů a povídek. V roce 1978 začíná psát sérii hororů s kriminální zápletkou – John Sinclair. Série se stala v Německu bestsellerem – vyšlo více jak 1300 příběhů. Následovali komiks, počítačová hra a v roce 1997 byl natočen i film. Jason Dark píše stále své příběhy na svém starém psacím stroji.
Dále psal také pod pseudonymy John Cameron; Cliff Corner; Jerry Cotton; Damion Danger; Miriam Dark; John Denver; Red Geller; Everett Jones; Robert Lamont (společný pseudonym autorů Profesora Zamorry); Kevin Le John; Dave Morris; Jack Morton; Frederick Nolan; Jack Norton; Jim Prescott; Gerd Reller; Jack Slade; Franco Solo.

Dílo

*Lucifer
*Běsnící mumie – Neuvěřitelné a záhadné příběhy – vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair svádí ať už sám, či i s pomocí svých přátel nerovný boj se zlem a nadpřirozenými silami.
*Keltský kříž – Nechte ten kříž stát! Nechte ho na pokoji! Sedm mužů se k tomuto naléhání místních jen zasmálo. Chtěli keltský kříž z ostrova odvézt a předat jej svému chlebodárci. Se zlou se potázali, poněvadž kříž měl ve své moci jistý stařec. A bůh slunce Lug byl silnější než opovážlivci, kteří až na jednoho zmizeli beze stopy. Kříž zůstal na ostrově, ale od té doby jsem já, John Sinclair, začal mít potíže…
*Noc hrůzy – Sympatický vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair – muž se všemi klady i zápory – svádí často nerovný boj se zlem a nadpřirozenými silami.
*Hostinec u duchů – Londýn měl znovu o senzaci víc – novou restauraci. Malou, příjemnou, s pořádně ponurou atmosférou. Hosté seděli na rakvích a byly jim servírovány všemožné děsivé pokrmy. Samozřejmě že se tu podávaly jen nápoje krvavé barvy a obsluhoval mrtvolně bledý personál. Povedená legrace? Zpočátku ano – dokud se nestalo, že někteří z hostů už z restaurace nevyšli, a když se znovu objevili, byli úplně jiní. A od té doby měl podnik nového hosta – mne, Johna Sinclaira…