Kniha o knihkupectvích okolo nás

posted in: Aktuality | 0

 

 

 

 

 

 

Sobotní odpoledne se dá strávit různě. Můžeme se někde rozčilovat, můžeme nadávat na svět a jeho neschopnost, můžeme popíjet či pojídat, sportovat nebo naopak lenošit. Můžeme toho dělat spoustu.
Já jsem zašel do knihkupectví.
Voňavé prostředí po knihách, lidech a čerstvě mleté kávy. Té jsem neodolal a jednu jsem si dal. Než mi jí slečna přinesla, položil jsem si na stolek sloupec knih, které jsem si chtěl prohlédnout a vybrat nějaký zajímavý vánoční dárek.
Káva byla výborná a dárek jsem vybral. Tím by mohla být mise splněna, ale čekalo mě ještě jedno překvapení. Koutkem oka jsem zahlédnul fotografickou publikaci se zkráceným názvem BOOK SHOPS. Na přebalu bylo knihkupectví, které miluji. Jedná se o starověký Dominikánský kostel, ze kterého udělali v Maastrichtu knihkupectví a které prý patří mezi deset nejkrásnějších na světě. Psal jsem o něm na Facebooku Millennia Publishing.
Nedalo mi to a vrátil jsem se ke stolku s dopitým macchiatem. Publikaci jsem s úctou prohlédl a pomyslně sundal z hlavy klobouk před člověkem, který se pustí do podobného odvážného, ale úžasného projektu.
Nejzajímavější místa jsem si ofotil. Kupodivu neleží vše povedené jenom na západ od nás, ale jedno z nejnápaditějších knihkupectví je kousek od nás. Na Slovensku v Bratislavě. Je na první fotografii nahoře.