Lauerová, Sylva

posted in: Výročí | 0

 

* 10. červen 1962 Brno, Československo

 

Česká spisovatelka a básnířka.

Co se týká studia, úspěšně vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, čímž dosáhla na titul doktora práv. Tomuto vystudovanému oboru se v životě však dále aktivně nevěnovala. V současnosti žije hlavně na Seychelských ostrovech. Vdala se za německého architekta, který je také odborníkem na tropickou rezidenční architekturu. V dnešní době Sylva Lauerová přispívá do českých časopisů určených výhradně ženám, podporuje umělecké projekty, výstavy a další show.

Dílo

Její dílo můžeme rozdělit na dva odlišné styly, mezi které patří literatura umělecká a literatura komerční. K jejím úspěchům můžeme podle data zařadit vydání kreolsko-anglické verze meditativního CD Bondye i lanmour v roce 2005.
Mezí její další úspěchy se v České republice řadí vydání erotického románu
*Hračka, jenž se ihned po vydání roku 2007 stal knižním bestsellerem. Ten vypráví o psychoterapeutce Markétě, která si přijela odpočinout na Seychely. Román obsahuje množství přímočarých myšlenkových pochodů ženy a přímočarý popis erotických scén.
Kombinací prózy s poezií je její další dílo s pojmenováním
*Michael2007 z roku 2008, které podle názvu napovídá, že se jedná o andělskou tématiku. Čtenáři si zde naznačený příběh skládají sami.

Otrok, 2009 – další román, díky kterému se vrátila ke komerční scéně a který je situován do sadomasochistického prostředí, což je velice netradiční téma, proto se také autorka stala nejvýstřednější českou spisovatelkou současnosti.
*Královny slz a ostružin, 2010, Jedná se o ženskou milostnou poezii profesionálních i amatérských básnířek.
*Jumaroro, 2011
*Ovace nevlídnost, 2012
*Tichošlap, 2012