Mikropovídka: Oddělit!

posted in: Aktuality | 0

Začetl jsem se do úvodní kapitoly knihy nové fantasy českého autora, která byla vydána v nesmírném nákladu a záhadně, vzhledem k tomuto žánru, dotována plnou částkou Ministerstvem kultury ČR.

***
ÚVOD
Hlava pomazaná onoho státu vládl moudře a spravedlivě.
Nikomu nechtěl přidat ani ublížit, rozhodoval dle vlastního práva nejjasnějšího a nejosvícenějšího.
Země vzkvétala a její Pán a Pán všech moudře skláněl hlavu tu na onu, tu na druhou stranu a lidé byli nesmírně spokojeni.
Země byla hraničním mezníkem rozdělena na ty, kteří Pána bezmezně milují a na ty, kteří měli občas jiskřičku pochybnosti v oku. Lidé však byli spokojeni i v té části, kde je Pán převychovával, i když tam nikdy slunko neposlal. Bylo to přání Pána.
Města byla výstavná, světlá, udržovaná a plná lásky. Lidé si zde rozuměli.
V jednom z nich žili lidé blonďatí a jeho čtvrtě se dělili na ty modrooké, černooké, zelenooké a zbytek. I ve čtvrtích se lidé dělili na malé, velké, tlusté, hubené. I tam se lidé dělili na plešaté, brýlaté, ušaté, veselé či smutné. Jeden panelák, či panelákový vchod byl takový, druhý onaký a všude vládla láska a oddanost.
V dalších městech žili lidé tmaví, ve vískách lidé zrzaví a ti opět se dělili na horní konec, spodní konec, severní část a tak dále.
O pořádek se důsledně starali vybraní, kteří se mohli i samotné hlavy státu dotknout, třeba při podávání sklenky vína, zapálené cigaretky, podat mu popelníček, odhrnovali mu koberec, když ho jeho fenka nakrabatila a Pán je zato odměňoval svou bezbřehou láskou.
Zdravotnictví zde fungovalo bezchybně a systematicky. Kdo měl rýmu, byl přestěhován do tábora lidí s rýmou, a kdo měl třeba zarděnky, i pro něj se našla podobně ubytovaná společnost.
Jejich Pán a Pán všech myslel i na postižené děti na vozíku a oddělil je od ostatních a nechal je žít za plůtkem, aby je ti zdraví neotravovali. Byla to krásná a spokojená společnost dětí, jen a jen díky Pánovi, Hlavy nejozářenější.

***

Dál jsem už tu rozečtenou fantasy knihu s názvem „Separace“ nečetl. Takovou kravinu přece nemohl vymyslet normální člověk a ještě na ní dostat dotaci.
Separovat třeba děti za to, že jsou postižené?
Nebo to může někdo vymyslet?