Nespokojení spisovatelé založili Asociaci.

posted in: Aktuality | 0

V sobotu 22. 11. proběhla v Café Neustadt ustavující schůze Asociace spisovatelů. Čeští prozaici a básníci tak reagovali na to, že stávající Obec spisovatelů dlouhodobě selhává v hájení oborových zájmů a svými výstupy pod současným vedením celý obor diskredituje. Ustavující schůze zvolila výbor ve složení Adam Borzič, Pavel Göbl, Emil Hakl, Petra Hůlová a Jan Němec.
Informace vyšla v Lidovky.cz dne 2. 12. 2014.
Mezi zakládající členy asociace dále patří např. Ondřej Buddeus, Jonáš Hájek, Ondřej Hanus, Markéta Hejkalová, Vít Janota, Václav Kahuda, Martin Reiner, Michal Šanda, Marek Šindelka, Jana Šrámková, Kateřina Tučková, Martin Vopěnka, David Zábranský či Tomáš Zmeškal. Kompletní seznam členů bude zveřejněn na stránkách Asociace, jakmile vzniknou.
Co k této iniciativě dodat? Pokud se nejedná o pouhé „střídání stráží“, tedy pokus dostat se k příležitostem…, tak je tato iniciativa zcela jistě záslužná a pochopitelná. Ovšem rozumnější se jeví dohoda a změny ve stávající Obci spisovatelů. Vše ostatní budí zaslouženou nedůvěru. Možná neprávem.